Daha hızlı muayene olmak için www.mhrs.gov.tr adresinden ya da 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.  Hastanemizde Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı olarak Uzm.Dr.A.Ceren KILCI hizmet vermektedir.

Diğer İşlemler

Anket

Hastanemizin hizmetlerinden memnun musunuz ?


Evet Memnunum

Hayır Memnun DeğilimAkılcı İlaç

 

        Tüm dünyada yanlış, gereksiz, etkisiz ve yüksek maliyetli ilaç kullanımı çeşitli boyutlarda sorunlara neden olmaktadır. Bu etkiler arasında hastalık ve ölüm oranlarında artış olması,  ilaçların yan etki riskinin artması, kaynakların yanlış tüketilmesiyle sonuçta temel ilaçlara bile ulaşılabilirliğin azalması, acil ve temel ilaçlara karşı gelişebilecek dirence dayalı olarak, tedavinin ekonomik ve sosyal maliyetinin artması sayılabilir. Bu nedenlerden dolayı dünyada çeşitli çözüm yolları üretilmeye, geliştirilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda dünyada “Akılcı İlaç Kullanımı (AİK)” çalışmaları başlatılmıştır.

Ataşehir escort

 

          Yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyumunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına ya da uzamasına, yan etki görülme sıklığının artmasına, tedavi maliyetlerinin artmasına neden olur.

 

        Bu kapsamda Ülkemizde olduğu gibi Devlet Hastanemizde de 25.10.2017 tarihinde Hastanemiz Eczacısı Nihal YILMAZ ERTUĞRUL ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Engin TAŞ tarafından hastalarımıza Akılcı İlaç Kullanımı hakkında eğitim verildi. Doğru ilaç kullanımı konusunda hastalarımızın merak ettikleri ve sordukları sorular cevaplandırıldı.

 

 

 

Kadıköy sex shop.

Kadıköy erotik shop.

 

                                                                                                            Uzm.Dr.Müslüm ERDEM

                  Başhekim

 

 

 

 

Tarih / Saat: 25-10-2017 17:06    Ekleyen: Yönetim